úterý 12. června 2012

Jak jsem dopadl v Bulharsku

Už v pět mě  blahosklonně probudil Geralt s tím, že si půjdeme nabagrovat něco k jídlu. Já ho stejně blahosklonně ignoroval. A dal jsem se do další půl hodiny spánku. Nakonec jsem skončil u 20 minutové meditace a nechal se unášet na vlně čaker do hlubin oceánu pocitů a porozumění. BZZ BZZZ BZZ, věděl jsem, že je čas se jít sbalit a vyrazit směr Tineretului station. Takhle brzo  ráno byla Alea Tohani s okolím kupodivu docela živá. Slunce právě vykukovalo zpoza ohyzdných paneláků a vybarvovalo atmosféru výletního dne do zlatavé barvy. Na bus jsem přišel s covrigem z mé oblíbené pekárny a navíc včas. Aplaus si necháme ne příště. Ale byl jsem sám docela překvapen.


Cesta byla střídavě spací, chodící a smací, ale hlavně pořádně zmatená. Řidič neměl k dispozici GPS a minimálně dvakrát (co jsem byl vzhůru) to zalomil na špatnou stranu. Takže obligátní couvačka nebo vracení se v protisměru nás neminulo. Ze sedmy hodin se nakonec vyklubalo 9, ale po 6 měsících v Rumunsku už mě nic podobného překvapit nemůže. Minimálně jsem se o něco více prospal.

Hned po příjezdu jsme si nafotili vstupní bránu do našeho rezortu (chekněte nalevo). 5 hvězda SUNSET RESORT nás přivítala v pravdě královsky. Osobně si pro nás s megafonem přišel místní animátor a zavedl nás přímo na recepci pavilonu Eta.
Personál byl perfektně vyškolen a v plynulé angličtině nás instruoval kolik budeme platit, když ztratíme kartu a jak je to s klíčkama od pokoje. Nelenili jsme , vybalili svoje batožiny – pivo, limo, víno chips – a vyrazili do nejbližšího ALL INCLUSIVE baru.

Suprise suprise. Jen co jsme se vrtli k baru pro první ze slibovaných piv za dařbujána :-P tak nás místní extrémně milý personál poslal do vylyžkoštěte, že jim došel sud. Tak jsem poslední splašky přenechal Josephovy a následoval úprk do pavilonu Gama, kde jsme v baru nechali namíchat pravověrně pančovanou Kamenica+apa(čti pivo s vodou). Třeba to tak jenom chutnalo a opravdicky ho nepančovali. V tom případě nikdy v Bulharsku nepijte Kamenice pivko, protože stojí za velký- "Gawno", "sunt la fell",  "just bere" – translace do češtiny: "Prostě jsou to chcanky". Ale aspoň jsou zadarmo a studený.

"Znáte to, když jste na sračky. Tak pokud byste potkali Josefa, tak by vás poslal do píčí způsobem, že byste mu za to ještě poděkovali. FUCK YOU by Joseph. Made my day."

Nechali jsme si natočit rovnou dva korbele. Oni to teda byli kelímky, ale moje imaginace bejvá celkem utržená ze řetězu. Vyrazili jsme na pláž. Fujavica jak pijavica, alias vítr vytvářel na hladině Mare neagra 2 metrové vlny a my se nechali unášet nevšedním zážitkem s alkoholovým přídavkem. Za činč minute jsme se společně s polovinou Ubiosoftu vyřádili a nechali se do sucha ovanout.

Čas na další pívo a vzhuru do ALL INCLUSIVE Diamond restaurant v pavilonu Sigma. Švédské stoly nás ohromili svou bohatostí a rozmanitostí. Od uzeného, pečeného a vařeného masa, přes veškeré druhy příloh (rýže, brambory všeho druhu, fazole či těstoviny) a s nepřeberným množstvím desertů.

Nacpal jsem si nácka až k prasknutí a zapil to kolou .Ano, u každé z restaurací – Diamantové, Smaragdové, Safírové a Briliantové je přidružený bar. Oni by nám holky neměli v době oběda a večeře nabízet alkoholické nápoje, ale nějak se na to moc nehledí, takže se chlastá i u jídla. Ale co že to vlastně v tom ALL INCLUSIVE máme k dispozici za nápoje: 4 různé nealkoholické nápoje, minerálku, 4 druhy alkoholických koktejlů, 4 druhy non-alkoholických koktejlů, místní alc. Speciality – zelená, anýzovka, gin, vodka, rum, whisky, brandy, šnaps, liguere a točené pivo s rozlévaným vínem. Nějaký džusy k obědu a káviška s čajem k snídani, to je v 5 hvězdách samozřejmost. Navíc si po ránu můžem dát horké nebo studené mléko a obligátní minerálku. Matonku mi tu ale stejně asi nenalejou :-/

V jednu ráno jsem se rozhodl, že nejlepší nápad bude jít se vykoupat do lokálního Mare neagra. Takže jsme se zbalili a vydali se na pláž. Jedinej, kdo byl ochotnej se převlíknout do plavek  vlézt do ledové vody byl…voila HOLISTR. Už po cestě foukal decentní větřík, ale nedbal jsem rad domácích doktorů ni rad babských a byl rozhodnut jít do moře za každou cenu. Neexistovalo abych zaváhal. Sundal jsem ze sebe svoje oblečení a bez mrknutí oka vběhl do vln. Voda byla kupodivu docela teplá a vítr nebyl cítit ani za mák. Takže jsem si dal 100m tam a 100m zase zpět a užil jsi absolutní opojení TXC ve spojení s vodou. Neznám lepší pocit než nechat se laskat vodou po celém těle a užívat si extatický pocit volnosti pohybu. Best night swimm ever.


Omluvte prosím zhoršenou kvalitu stylistickou, syntaktickou i gramatickou. Když jsem to psal, byl jsem SILNE pod vlivem návykových a omamných látek.

Žádné komentáře:

Okomentovat